fbpx

El Clasico: Ronaldo dhe Alba mungojnë në stërvitjet e skuadrave të tyre përkatëse,mungojne ne derbi?!

  20 Dec 2017

Cristiano Ronaldo ka munguar në seancën stërvitore të Real Madridit, derisa Jordi Alba po ashtu nuk është stërvitur fare me Barcelonën.
Megjithatë, merret vesh se Cristiano Ronaldo ka stërvitur, por i vetëm, dhe larg nga grupit të lojtarëve të Realit, transmeton Express.

 

E njëjta gjë vlen edhe për Alban, i cili ka punuar në bazë të një programi individual dhe jo me pjesën tjetër të skuadrës.

Kur kanë mbetur edhe tri ditë nga ndeshja më e pritur e futbollit në botë, të dy lojtarët do të kërkojnë ta rikthejnë formën fizike dhe të jenë në formacionin startues të skuadrave të tyre përkatëse. /Express/