fbpx
EKSKLUZIVE: Haki Abazi i bashkohet kesaj partie politike?!

EKSKLUZIVE: Haki Abazi i bashkohet kesaj partie politike?!

  15 Mar 2019

Ditë më parë analisti politik Haki Abazi, në një emission televiziv, ka deklaruar se është i gatshëm t’i futet politikës në Kosovë. Ai ka shprehur preferencë që t’I bashkohet Lidhjes Demokratike të Kosovës ose Lëvizjes Vetëvendosje.

E pikërisht veprimtari i LDK-së Fatmir Bajraj, i ka bërë ftesë publike Abazit, që t’i bashkohet kësaj partie, përcjell Bota sot.

Bajraj ka thënë se dyert e LDK-së, janë gjithmonë të hapura për vlera.

“Analistin & politikologun e shquar, z.Haki Abazi e ftojmë në Lidhjen Demokratike të Kosovës, Aty ky vlerat kanë rrënjë dhe dyertë për vlera janë t’hapura.”, ka shkruar Fatmir Bajraj në një postim në Facebook.