fbpx

Ekskluzive: Arrihet marrëveshja PDK-LDK në këtë komunë

  09 Nov 2017

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, kanë arritur marrëveshje koalicioni për balotazhin e 19 nëntorit, raporton Gazeta NewBorn.

Marrëveshja është arritur nê qytetin e Malishevës. LDK-ja, është shprehur e gatshme ta përkrah Mursel Gashin e PDK-sê me 19 nëntor.

Kjo gjë ka marrë pëlqimin edhe të Kryesisë së LDK-së në këtë qytet. Gazeta NewBorn, do ju mbajë të informuar rreth zhvillimeve tjera politike dhe rreth asaj se si janê pajtuar këto dy subjekte politike në këtë qytet.

Kujtojmë se në garë për Malishevën janë Ragip Begaj nga Nisma pêr Kosovën dhe Mursel Gashi nga PDK/