fbpx

Edhe Thaçi në Speciale (VIDEO)

  23 Nov 2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi do të ketë rolin e dëshmitarit në Gjykatën Speciale dhe se ai nuk do pritet që të gjykohet nga kjo Gjykatë.

Kështu tha për Tribuna Channel, avokati Arianit Koci.

Koci thotë se kryetarja e kësaj gjykate, Ekaterina Trendafilova ka vepruar mirë që nuk ka pranuar të takohet me asnjërin nga krerët shtetëror.

Koci shtoi se që nga Janari, kjo Gjykatë pritet që intensivisht në hedhjen e aktakuzave ndaj pjestarëve të UCK-së.

Formimi i kësaj gjykate është kritikuar nga një pjesë e spektrit politik, madje edhe nga vetë kryeministri Ramush Haradinaj, i cili formimin e saj e pati quajtur si të padrejtë nga shqiptarëve dhe luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Per me shume ndiqeni kroniken e plote: