fbpx

Edhe nëse e sillni kufirin në Istog, s’do ta shijojmë liberalizimin e vizave!

  05 Dec 2017

Analisti politik, Ilir Mirena ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në lidhje me cështjen e demarkacionit dhe me liberalizimin e vizave.

Ai në një shënim në Facebook ka theksuar edhe nëse Kosova e falë Zhlepin, nuk e ka të garantuar liberalizimin e vizave.

Madje, të garantuar heqjen e regjimit të vizave nuk e kemi edhe nëse kufirin e sjellim në Istog.

Shënimi i plotë:

S’te kemi shiju liberalizimin e vizave, edhe nese e biejm kufinin deri ne Istog. Me mire caktoni terminat per viza neper ambasada, e mos rrini me shpres se tuj e dhane Zhlepin ia ngrohim zemren e akullt italianes Mogerini.

Ani, qysh eshte idhnueshem me Haradinajn! Keshtu qe mos qoni kry kishe e kaluam lumin. Silluni mire me diasporen…