fbpx

E dhimbshme! Ja pse e vrau vetën nëna kosovare e tre fëmijëve

  18 Dec 2017

Mëngjesin e së hënës 39 vjeçarja nga fshati Potoqan i komunës së Rahovecit i ka marrë vetës jetën. Ajo është vet varë në një litar rreth orës 8:00 të mëngjesit të sotëm. Ishte e martuar dhe kishte tre fëmijë.

Ia mori jetën vetës duke u var në një litar. Mëngjesin e sotëm një 39 vejçare nga fshati Potoqan i komunës së Rahovecit u gjend e vdekur nga ana e familjarëve të saj rreth orës 8 të mëngjesit të sotëm.

Lajmin për Express e ka konfirmuar, togeri në komunën e Rahovecit, Osman Ismajli.

“Mund të ju konfirmoj se sot rreth orës 08:00 e kemi pranuar një informatë se një grua ka varë vetën në fshatin Potoqan të komunës së Rahovecit”, ka thënë Ismajli.

Ndërkohë, gazeta mëson se viktima ka qenë e martuar dhe ka lënë pas 3 fëmijë. E njëjta ishte trajtuar kohë më par për shkak të gjendjes së saj jo të qëndrueshme.

Ky rast është rasti i dytë i vetëvrasjes në Kosovë. Para dy ditëve edhe një 47 vjeçare nga komuna e Gjilanit i mori jetën vetës duke pirë acid në vendin e saj të punës ku për disa vite punonte si rrobaqepëse.