fbpx

Dy të plagosur me armë në Deçan

  17 Dec 2017

Dy të plagosur në dy raste të ndryshme në Deçan Policia njofton se sot në rrugën ”Luan Haradinaj” në Deçan është arrestuar një i dyshuari mashkull K-Shqiptar pasiqë aksidentalisht ka plagosur me pushkë ajrore viktimën mashkull K-Shqiptar.

”Në vendin e ngjarës kane dal njësitet përkatëse me ç ‘rast kane konfiskuar një pushkë ajrore të kalibrit 4.5 mm. Viktima është dërguar ne emergjencën e Pejës dhe pas tretmanit mjekësor është liruar”, njofton policia. N

jë rast tjetër, po ashtu në rrugën ”Luan Hradinaj” ka ndodhur dje në Deçan. Raportohet se një i dyshuar mashkull K-Shqiptar aksidentalisht është vetë plagosur me armë. ”Në vendin e ngjarës kanë dal njësitet përkatëse me ç ‘rast kane konfiskuar një pistolete me një karikator me pesë fishek të kalibrit 6.35 mm dhe një gushojë”, njofton policia.

I dyshuari është dërguar ne emergjencën e Pejës dhe pas tretmanit mjekësor është liruar. Me vendim të prokurorit rastet shkojnë në procedurë të rregullt.