fbpx

‘Do të përmbyset rezultati në Prishtinë’

  21 Nov 2017

Anëtari i AAK-së, Arbër Vllahiu ka theksuar se do të ketë përmbysje të rezultatit të zgjedhjeve për kryetar të Prishtinës.

Ai në emisionin “Interaktiv” të KTV-së ka thënë se epërsia e Ahmetit është vetëm 200 vota.

“Kjo epërsi do të përmbyset pas numërimit të votive me kusht”, ka theksuar ai, raporton Gazeta Blic.

 

Vllahiu ndër të tjera ka thënë se ndoshta do të jetë e nevojshme edhe rinumërimi i të gjitha votive.

Ish- kandidati i AAK-së, për kryetar të Prishtinës, Vllahiu ndër të tjera ka thënë se mënyra se si VV ka bartur votuesit për të votuar, ëstë manipuli me qytetarët.

Ndryshe, pritet që ditën e enjte përfundimisht të dihet fituesi i zgjedhjeve në Prishtinë dhe ne Prizren, kur ede do të numërohen votat me kusht dhe me postë, që janë mbi 2000, gjegjësisht 1600./ Gazeta Blic