fbpx

Djali i Remzi Hoxhes(biznesmenit te vrare)leter te hapur kryeministrit!

  21 Oct 2017

Ardian Hoxha, djali i biznesmenit shqiptar Remzi Hoxha, i zhdukur 22 vite më parë i është drejtuar me një letër të hapur kryeministrit shqiptar Edi Rama, nga i cili ka kërkuar ndriçimin e rrethanave të zhdukjes së babait të tij dhe arrestimin e fajtorëve.

Në letrën e tij, Hoxha ia përkujton Ramës se në takimin që kishin katër muaj, pasi ky i fundit ishtë bërë kryeministër, t’i ketë thënë se para vitit 2017 nuk do mund të bëhej asgjë rreth rastit të babait të tij.

“2017 erdhi dhe gati po shkon. Unë dhe familja ime sinqerisht besojmë se ju kishit dhe akoma keni vullnetin për ta zbardhur këtë rast dhe të na i lehtësoni dhimbjet sadopak”, shkruan Hoxha në letrën publike për kryeministrin Rama, transmeton Telegrafi.

Biznesmeni shqiptar Remzi Hoxha, që jetonte në Tiranë prej vitiot 1992, më 21 tetor 1995 u rrëmbye dhe prej atëherë nuk dihet për fatin e tij.

Më poshtë lexojeni të plotë letrën e Ardian Hoxhës drejtuar kryeministrit Edi Rama:

22 vite pa drejtësi, 22 vite plagë…

I nderuari Z. Edi Rama,