fbpx

Dikur ish-ushtar i UÇK-së, sot është kandidat për kryetar komune dhe shpresë për PDK-në

  01 Nov 2017

Dikur ishte rreshtuar pëkrah Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, për ti dalë zot atdheut të tij dhe për tu ballafaquar me armikun ballë për ballë me teh të pushkës, shkruan Gazeta NewBorn.

Është ky Agim Aliu, i cili është edhe kandidat i PDK-së për kryetar të Komunës së Ferizajt.

Aliu, për pak kohë kishte qenë kryetar i Ferizajt. Ai është njëri prej kandidatëve të PDK-së i cili garon në një qytet të madh siç është Ferizaj, e madje ka dalë edhe si më i votuari nga gjithë kandidatët tjerë, përcjellë Gazeta NewBorn.

Gazta NewBorn, ua sjellë një foto ku Agim Aliu shihet i veshur me uniformë të UÇK-së dhe me një pushkë në dorë