fbpx

Debat i ashpër në Kuvend: Abdixhiku- Kadri Veselit ti do të mbahesh mend për dy gjëra

  25 Oct 2017

Pas deklaratave të deputetit të LDK-së, Lumir Abdixhiku i cili i ka thënë Veselit se do të mbahet në mend vetëm për dy gjëra, raporton Gazeta Blic.

Sipas Abdixhikut, Veseli do të mbahet mend se e ka sjellë PDK në një grusht deputetë dhe që ka qenë shef i shikut.

“Ti ke me u majtë mend që ke qenë shefi i shikut, edhe që ti e ke sjellë PDK-në në një grusht deputetë”, ka deklaruar Abdixhiku.
Shijojë këto ditë që të kanë mbetë me pak komuna me pak deputetë, ka përfunduar deputeti i LDK-së.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i Kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli i cili i tha se ti nuk ke me u mbajtë mend për asgjë dhe se ti je rrenc.

Ndërsa ti nuk ke me u mbajtë mend për asgjsë sepse ti je rrenc”, i tha Veselit, Abdixhikut.