fbpx

Dardan Islami: Qe kush qendron mbrapa ndamjes së njanit krah në VV

  11 Dec 2017

Ndamjet dhe zhvillimet e fundit mbrenda VV’s i sheh normale opinionisti Dardan Islami

“Megjithate, ketu po shihet se Dardan Molliqaj qendron mbas njanit krah qe e ka krijue kete situate”, thote Islami, i ftuem në Ditë Mbas Dite të TV Rrokum.

Largimi i Molliqajt prej pozites paraprake (sekretar) bani qe ai me i dale prej dore Albin Kurtit, thote Islami.

Simbas Islamit, disa levizje te Albin Kurtit jane te pakuptueshme ne kete kohe.

“Shkelja e arrestit shtepiak dhe levizjet e tij te koheve te fundit jane te pakuptueshme, nuk dihet çka deshiron me arrite me keto veprime”, shprehet ai.

Islami ne vazhdim thote se pjesa e ish FER’it qe i jane bashkue VV’s, nuk jane pernime VV.