fbpx

City i frigohet Psg

  21 Sep 2017

Manchester City frikësohet se Paris Saint-Germain tani janë favoritët kryesor për të nënshkruar me yllin e Arsenalit, Alexis Sanchez.

Sulmuesi kiliani dëshiron të largohet nga Emirates dhe është i lirë të flasë me klubet evropiane në janar pasi ai është jashtë kontratës verën e ardhshme.

Pep Guardiola ishte i bindur se 28-vjeçari dëshironte të bashkohej me Cityn, pavarësisht një përpjekjeje të dështuar prej 60 milionë funtesh në afatin veror të transferimeve.

Por, Paris Saint-Germain po rrisin interesin e tyre dhe duan që ai të bashkohet në treshen sulmuese me Neymarin dhe Kylian Mbappe.

Sanchez u takua me shefat e PSG-së në kryeqytetin francez këtë verë, ku ata diskutuan një transferim të mundshëm.