fbpx

‘Braktisë’ LDK-në, figura shumë e njohur dhe e dashur i bashkohet PDK-së madje del edhe hapur (Foto)

  14 Oct 2017

Dhëndrrin e ka në LDK, madje është edhe deputeti i LDK-së. Ai është bërë deputet në zgjedhjet e fundit e madje kishte qenë edhe më herët, shkruan Gazeta NewBorn.

Bardhyl Meta i cili është burri i Adelina Thaçit, vazjës së aktorit të njohur kosovar Rasim Thaçit i njohur si Cima është aktiv në LDK, por baballëku i tij, Cima duket se e ka ‘tradhëtuar’ atë krejt në fund dhe pak para zgjedhjeve lokale.

Ai është takuar me kandidatin e PDK-së për Drenasin, Ramiz Lladrovcin të cilit i ka dhënë përkrahje, shkruan Gazeta NewBorn.

”Për kafe të mëgjesit, në Drenas, me Rasim Thaçin-Cimën. Falemiderit o Cimë.

Disa pretendent këtu, janë aq serioz për me u ba kinse kryetar sa e kanë teprue edhe me humor!”, ka shkruar