fbpx

BOKSIERI QË SHPREHET I GATSHËM TË NDESHET ME JOSHUAN – KA NJË KUSHT

  18 Nov 2017

Boksieri nga Zelanda e Re, Joseph Parker i ka thënë Anthony Joshuas t’i paguajë atij “40 për qind të shumës së fituar nga një meç mes tyre” në qoftë se dëshiron një mundësi për të luftuar për titullin WBO të Zelandës së Re, vitin e ardhshëm.

Promoteri i Joshuas, Eddie Hearn ka thënë se nuk ka “asnjë dyshim” që boksieri britanik do të luftojë kundër Parkerit dhe Joshuas në vitin 2018, raporton BBC.

Por, promotori i Parkerit, David Higgins tha se oferta e kampit të Joshuas për boksierin e tij ka qenë “qesharake”, në terma ekonomik.

Parker, 25 vjeç, ka fituar të gjitha 24 meçet e tij në boksin profesionist, 18 me nokaut. /Insajderi.com