fbpx

Blerim Dina:Sot u kercenova nga Sami Lushtaku dhe njerezit e tij!

  16 Oct 2017

Kryetari i Organit Shqyrtues të Prokurimit Publik, Blerim Dina, ka qenë duke shkuar në shtëpinë e tij, pasi ka përfunduar punën, kur në një rrugicë afër shtëpisë së tij është ndalur nga dy persona të cilët e kanë kërcënuar.

Lajmin e ka bërë të ditur vet Dina, për Insajderin, duke treguar sesi një biznesmen Naim Sallahu pronar kompanisë ‘”Sallahu” dhe një kushëri i Sami Lushtakut, Shaban Lushtaku, e kanë ndalur në rrugë duke tentuar ta detyrojnë që të shkojë të takohet me kryetarin aktual të Skenderajt.

“Në orën 16:01 kam dalë prej zyrës dhe jam nisur për shtëpi. Unë në shtëpi shkoj gjithmonë këmbë. Pasi kalova rrugën kryesore dhe u futa në një rrugicë, dy njerëz më ndaluan dhe më kapen për krahu”, nisë rrëfimin Dina.

Dina i cili në mars të këtij viti u zgjodh nga Kuvendi, kryetar i OSHP-së tha Insajderit se menjëherë i ka njohur dy personat.

“Njëri nga ta është Naim Sallahu, pronar i kompanisë ‘Sallahu’ dhe tjetri është Shaban Lushtaku, kushëri i Sami Lushtakut. Ata dojshin me zor me më qu me pi kafe me Sami Lushtakun”, tha Dina.

“Por unë refuzova sepse nuk kam punë as arsye me u taku me Sami Lushtakun”, shtoi Dina për Insajderin.