fbpx

Berisha i drejtohet Mustafës: Dhelpra kur ju kishte djegur bishti mendonte se është djegur e gjithë “dynjaja”

  24 Oct 2017

Deputeti i Nismas për Kosovën, Zafir Berisha ka reaguar pas dënimit që PZAP-i ia bëri Isa Mustafës me 2000 euro.

Zafa përmendi rastin kur institucioni përkatës tentoi ta largonte atë nga gara për kryetar të Prizrenit.

“Kur tentuan me më hequr nga gara për zgjedhje, i fërkonte duart edhe pse e dinin ai dhe shumë të tjerë se PZAP është duke bë shkelje kushtetuese për të cilën e vërtetoi Supremja”, ka shkruar ai në “Facebook”.

Statusi i plotë:

“Isa Mustafa reagon ashpër për dënimin e PZAP-it!”

Hahaha shoku Isa na qenka nervozuar, e kur tentuan me më hequr nga gara për zgjedhje, i fërkonte duart edhe pse e dinin ai dhe shumë të tjerë se PZAP është duke bë shkelje kushtetuese për të cilën e vërtetoi Gj.Supreme… E vërtet se me vendimin e ndikuar politikë të PZAP e arritët qëllimin kundër meje, por me më gjynzu nuk e arritët dhe skeni me arritur kurrë edhe pse u bëhët bashkë sipas sllganit: “matrapaz të të gjitha llojeve bashkohuni”

Popullore: Dhelpra kur ju kishte djegur bishti mendonte se ështe djegur e gjithë “dynjaja”…