fbpx

Berat Buzhala:Z-mobile kompani kriminale!

  14 Oct 2017

Valon Basha eshte punetor i Blerim Devollit, nese nuk gaboj eshte jurist ne kompanine kriminale Z – Mobile.

Kete status Valoni e ka shkru kur une kam qene ne debat ne Klan Kosova, duke analizu Prishtinen.

Te gjithe ju e dini se ate nate une isha kritik i kryetarit aktual te Prishtines, Shpend Ahmeti, kurse nje gje e tille e ka shqetesu argatin e Blerimit, Valonin, i cili ka vendose me me godite me nje status ne FB.

Po du me thane qe Blerimi, jo vec qe e ka çu Shpendin ne jaht, por edhe mundohet me e mbrojte, permes njerezve te tij ne rrjete sociale.

Une nuk kam fakte, vec njerezit qe kane fakte po me thojne qe Blerim Devolli eshte financuesi kryesor i fushates super te shtrenjte te Shpend Ahmetit. Shpendi ka shti qindra mijera euro ne marketing online.

Valon dy fjale per ty dhe Blerimin: Ndoshta une aktualisht po plasi prej merzise, por heret a vone ti e shefi yt keni me perfundu ne burg per vjedhjet enorme qe ia keni bo Kosoves – posacerisht rrenimin e PTK’se.

Nese aktualisht Kosova eshte detyruar te krijoje nje Tribunal Special per krime te luftes, vite me vone kemi me qene te detyruar me kriju ne Tribunal Special per krime ekonomike.

Po besoj qe vendin e nderit, llozhen, aty ka me pase Blerimi.

Sa per deshiren per me shajte serbisht, po besoj qe te gjithe e dime kete pike te dobet tende dhe te shefave tu.