fbpx

Berat Buzhala:Shpend,ti je frikacak!

  24 Oct 2017

Shpend Ahmeti e paska shkruar nje status ne FB, ne te cilin e paska bere ate qe e ben me se miri: viktimizimin e tij.

Paska thene qe ai po lufton i vetem, si nje trim i vertete, si nje azgan, perballe forcave te erreta, te tokes dhe nentokes, qe po provojne ta rrenojne dhe ta njollosin kete fisnik qe e ka nje mision profetik, per ta shpetuar Kosoven prej kthetrave demonike.

Paska thene qe puna e tij gjate gjithe kesaj kohe eshte minimizuar.

Cila puna?

E vetmja forme per me e minimizu punen e Shpendit do te kishte qene sikur te kishim raportuar se ai ne vend te nje kifle, nxenesave ua ka dhene vetem gjysmen e kifles, ose nese kishim raportuar qe ne vend te nje kunxhi, ai e ka vene ne trotuar vetem gjysmen e tij.

Une nuk kam njohuri qe dikush ka raportuar ne keso forme joprofesionale. Puna e Shpendit eshte raportuar me korrektesi. Kiflja eshte trajtuar si kifle dhe kunxhi si kunxh.

Ai paska thene qe fushata kunder tij po behet me analiste dhe portale te paguara. Realisht Shpend, nese ne cfaredo forme ke aluduar edhe ne vogelsine time, atehere me lejo te te them qe kur eshte ne pyetje demaskimi i dembelise tende, mospunes tende, demaskimi i deshires per veteviktimizim, atehere kete e bej gratis dhe mbi baza vullnetare.

Mirepo, te lutem mos e ndrro kundershtarin. Merru me Arban Abrashin. Ftoje ne debat, mos u tut. Shkoni bisedoni dy ore pa u ndale.

Me nje fjale, harroji portalet, harroji analistet, perballu me kundershtarin tend.

Zemra e vogel. Mos u tut. Kerkush nuk ka me te nguce.