fbpx

Berat Buzhala tregon se ke e perkrah ne debatin mes Abdixhikut dhe Veselit!

  25 Oct 2017

Ndoshta jam prej te rralleve qe mendoj se polemika e sotshme e Lumirit me Kadrine ne Kuvend, nuk e demton aspak Arbanin ne balotazh.

Nese votuesi i PDK’se mendon qe gjuha e Lumirit, Dritonit erj., eshte me e ashper se sa ajo e LVV’se, per shefin e tyne, atehere byjrum: votojeni Shpendin ne balotazh. Ama mos u strukni si pulat kur t’ju nxjerr Dardan Molliqaj prej kerreve.

Lumiri nuk ka gjujte gaz lotsjelles, nuk ka thy, nuk ka rrehe. Ka fole ne Kuvend. Pike. Te pelqej ose jo. Pike.

Me Arban Abrashin; Me Lumirin; Me Vjosen; Me Doruntinen.

Fitore me 19 nentor.