fbpx
Berat Buzhala jep parashikimet: Ja kush me kë bën koalicion pas zgjedhjeve

Berat Buzhala jep parashikimet: Ja kush me kë bën koalicion pas zgjedhjeve

  15 Sep 2019

Gazetari Berat Buzhala, i ka dhënë disa parashikime se kush me kë mund të bëjë koalicion dhe kush do të jetë kryeministër, president e kryetar Kuvendi.

Postimi i Buzhalës:

Nese LDK i fiton zgjedhjet:

– Albini President

– Vjosa Kryeministre

– Ramushi Kryetar i Kuvendit

Nese LVV i fiton zgjedhjet:

– Isa Mustafa President

– Albini Kryeminister

(Vjosa zv.kryeministre dhe ministre e puneve te jashtme)

– Fatmir Limaj Kryetar i Kuvendit

LLAF PO BOJME, NUK PO IA NGULI GURIN E MEXHES KESAJ PUNE.