fbpx

Bashkim Tasholli i Vetëvendosjes kërcënon aktivistin LDK-së” “…Kena mju lidh për fyti!’

  01 Nov 2017

Edhe pse fushata elektorale për balotash nuk ka filluar zyrtarisht, një debat i nxehtë tashmë ka filluar jo vetëm mes kandiatëve por edhe mes simpatizantëve dhe aktivistëve të partive politike, shkruan Botapress.

Më të zëshmit dhe më aktivët janë ata të Vetëvendosjes.

Bashkim Tasholli një aktivist i Vetëvendosjes i ka shkruar në Facebook këtë mesazh kërcënues aktivisitit të LDK-së Amir Simnicës.

“O zagarec I LDKs kena mju ….n ballotazh kena mju …ren hahah kena mju lidh per fyti”

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Simnica i cila poashtu ka bërë të ditur se këtë kërcënim e ka dërguar edhe në Policinë e Kosovës.