fbpx

Avdullah Hoti godet rëndë Shpend Ahmetin

  08 Nov 2017

Pas koalicionit AKR-Vetëvendosje në Prishtinë ka reaguar edhe Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovë, Avdullah Hoti përmes rrjetit social Facebook, shkruan Gazeta Blic.

Hoti ka shkruar se fitorja e LDK-së është afër dhe këtë e ka kuptuar edhe Shpend Ahmeti.

Sipas tij, atë nuk mund ta shpëtojë asnjë koalicionin.

Ky është statusi i tij i plotë:

Fitorja jone eshte afer. Shpendi e ka kuptuar kete. Asnje koalicion nuk e shpeton. Aq me pak e shpetojne ata qe dje u bente gjygjin Shpendi me shoke.
Qytetaret jane Lidhur me Arbanin kesaj here. Vetem ky koalicion vlen.