fbpx

Astrit Haraqia zbulon ofertën që ia kishte bërë Sami Lushtaku

  28 Sep 2017

Ish-anëtari i LDK-së, Astrit Haraqija thotë se kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku i kishte bërë atij ofertë gjatë vitit 2013 që të bëhet drejtor i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Skenderaj.

Këtë ofertë Haraqija e zbuloi gjatë emisionit Debat D Plus të RTV Dukagjinit ku ishte përballë deputetit të Nisma për Kosovën, Milaim Zeka dhe analistëve, transmeton Indeksonline.

“Në vitin 2013 unë kisha ofertë nga Sami Lushtaku për tu bërë drejtor i Rinisë e Kulturës në Skenderaj, por për pak se kom pranu, nuk e di pse e kam refuzuar”, ka thënë Haraqija./Indeksonline/