fbpx

Arrestohen deputetet e Vetevendosjes!

  27 Nov 2017

Pak momente më parë janë arrestuar deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi.

Arrestimin e tyre e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Ju konfirmoj se janë arrestuar Kurti dhe Kadaj-Bujupi”, ka thënë shkurt Ahmeti.

 

Pak ditë më parë edhe Kurti edhe Kadaj Bujupi ishin arrestuar të hyrja e kuvendit, por që më pas ishin liruar në arrest shtëpiak.

E riarrestimi i tyre tash mund të ketë lidhje me praninë e tyre në festën e Lëvizjes Vetëvendosje, ku doli fituese në Prishtinë dhe Prizren.