fbpx
Arbër Zaimi i VV-së godet Dardan Sejdiun, ia përmend lidhjet me Devollët

Arbër Zaimi i VV-së godet Dardan Sejdiun, ia përmend lidhjet me Devollët

  08 May 2019

Një prej figurave të rëndësishme të Lëvizjes Vetëvendosjes, Arbër Zaimi ka goditur ish-nënkryetarin e kësaj partie, Dardan Sejdiun. Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Zaimi i ka përmendur Sejdiut, tani shef i Grupit të Deputetëve të Pavarur, lidhjet me Devollët.

Shkrimi i plotë i Arbër Zaimit në Facebook:

E ç’të keqe ka të pish birra me oligarkët e Korporatës Devolli. Nuk prishet jarania për pak oligarki. Fundja, ne jemi kundër privatizimeve, por privatizuesit i kemi dosta.

E ç’të keqe ka meze me raki me votuesit e demarkacionit. Ne jemi miq, pavarësisht 8200 hektarëve. Kosova humbi territor, por ne nuk e humbim miqësinë.

Nuk protestojmë më, as nuk flasim më. Vetëm do bëjmë iniciativa si shoqëri civile, me tema të vogla tek të cilat besojmë po aq saç besonim dikur te temat e mëdha.

Por, njeri ma të aftë se Shpendi s’ka. Osht super i aftë. Krejt i din çka don populli. Bashkë jena rrit në Papillon. Aty ka shumë artistë gazetarë dhe oligarkë.