fbpx

Analisti politik i drejtohet Dardan Molliqajt,kur une e kam luftu klanin pronto ti beje foto me Hashim Thacin!

  23 Nov 2017

Një përplasje e ashpër ka ndodhur në emisionin “Debat Plus” ndërmjet deputetit të Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj dhe analistit politik, Haki Abazi.

Molliqaj i ka thënë Abazit se është bërë me PDK-në e LDK_në vetëm e vetëm që ta rrëzojnë Shpend Ahmetin, por që sipas tij, ka humbur.

Madje, Molliqaj i ka thënë Abazit se ka luajtur ulët, madje duke goditur edhe “nën brezë”.

Pas kësaj ka reaguar Abazi, i cili ka thënë se Shpen Ahmeti ka dështuar.

“Ju i keni bërë vetëm kungjat dhe kiflet, dhe standardet e mia janë më të mëdha”, tha ai, raporton Gazeta Blic.

Abazi i tha Molliqajt se ai kur e ka luftuar Klanin Pronto dhe Hashim Thacin, “ju keni bërë fotografi me Hashim Thacin”, ka thënë Abazi.

Në një moment, Abazi i ka thënë Molliqajt se është shndërruar në nivel të Adem Grabovcit, duke e përmendur videon ku VV nën petkun e një organizatëjoqeveritare, ka manipuluar me qytetarët për votimet.