fbpx

Albin Kurti:Ramush,behu gati!

  17 Oct 2017

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se Ramush Haradinaj është bërë kryeministër vetëm për pak kohë.

“Ai është sikur fëmija që e merr biçikletën veç dy herë dhe pas zgjedhjeve lokale PDK dhe SHIK-u do t`ia kërkojnë Ramushit biçikletën”.

Kurti ka pyetur gjatë tubimit të Lëvizjes Vetëvendosje në Deçan se a ka polic në sallë dhe dhe më pas ka treguar një mesele për VV-në e cila sipas tij s`po ndalet dhe po lëviz me 200 kilometra, njofton Klan Kosova.