fbpx

Albin Kurti e godet fortë PDK-në në dy komuna

  19 Nov 2017

Albin Kurti e ka gjunjëzuar Partinë Demokratike të Kosovës në dy komuna. Nga rezultatet e publikuara në KQZ, Lëvizja Vetëvendosje po del të jetë fituese në komunën e Prizrenit dhe atë të Mitrovicës së Jugut.

Mytaher Haskuka, kandidat i Vetëvendosjes për Prizrenin i ka fituar 50.17 për qind të votave derisa kundërkandidati i tij Shaqir Totaj nga PDK ka marr vetëm 49.83.

Nga ana tjetër partia e Albin Kurtit ka fituar edhe në Mitrovicë, e cila është në koalicion më Agim Bahtirin e AKR-së.

Bahtiri ka marrë në Mitrovicë 57.71, ndërsa Valdete Idrizi me 42.49 për qind të votave./Express.