fbpx

Aida Dërguti krah Visar Ymerit dhe Dukagjin Goranit (FOTO

  20 Dec 2017

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti, është duke marrë pjesë në mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme.

Ajo është shfaqur publikisht për herë të parë, pas përçarjeve që ndodhën në këtë parti, njofton Klan Kosova.

Në mbledhjen e këtij komisioni, përveç Dërgutit, po marrin pjesë edhe dy deputetët tjerë të Vetëvendosjes, Visar Ymeri dhe Dukagjin Gorani.

Mbledhja e Komisionit të Jashtëm është ftuar për përcaktimin e datës për shqyrtimin e Projektligjit për ratifikimin e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi