fbpx

Ahmeti-Abrashit: Qysh s’pot vjen marre …

  01 Oct 2017

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e LDK-së, Arban Abrashi në emisionin “Debat pernime”, ka thënë se autobusët në Prishtinë i ka sjellë ish-ministri i Financave, Avdullah Hoti.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i kryetarit aktual të Prishtinës dhe kandidat për kryetar edhe për një mandat, Shpend Ahmeti.

“Qysh s’pot vjen marre me thanë që Avdullahi i ka sjellë autobusët, kur dihet puna që e kemi bërë ne”, tha Ahmeti.

Ahmeti ka vazhduar më tej duke ia rikujtuar Abrashit të LDK-së që në kohën kur VV ka marrë pushtetin në Prishtinë, ka pasur vetëm 7 autobusë, madje edhe toka e trafikut Urban kanë qenë të privatizuar.

““Komunën e Prishtinës e kemi gjete me 7 autobusë të gjithë të tjerët kanë qenë të privatizuar, madje edhe vet toka ku ndodhej Trafiku Urban”, ka deklaruar Ahmeti..