fbpx

Agim Bahtiri apo Valdete Idrizi, ja cili do ta fitoi mbështetjen e LDK-së në Mitrovicë

  01 Nov 2017

Kandidati i LDK-së për kryetar të Mitrovicës, Safet Kamberi ka folur për raundin e dytë të zgjedhjeve në komunën e Mitrovicës,

Kamberi i cili nuk ka arritur të dalë fitues në këto zgjedhje, ka deklaruar se ende nuk kanë marrë ndonjë vendim se cilin kandidat do ta mbështesin në balotazh, njofton GazetaBlic.

“Ne kemi pasur interesime nga PDK dhe AKR, në ditët në vazhdime do të të vendosim se cilin kandidat do ta mbështesim”, ka deklaruar Kamberi në Tv Dukagjin.

Në komunën e Mitrovicës do të përballen kandidatët: Valdete Idrizi nga PDK, dhe Valdete Idrizi nga PDK.