fbpx
Abazi: Jo gjendje e jashtëzakonshme, por zgjedhje të jashtëzakonshme

Abazi: Jo gjendje e jashtëzakonshme, por zgjedhje të jashtëzakonshme

  12 Jul 2020

Vetëvendosje vazhdimisht po bën thirrje për zgjedhje, pasi sipas tyre kjo qeveri është ilegale.

Ish-zëvendëskryeministri, Haki Abazi tha se Kosovës nuk i duhet gjendje e jashtëzakonshme por zgjedhje të jashtëzakonshme, shkruan Indeksonline.

“Besimi i qytetarëve dhe padituria qëllimkeqe nuk kompensohen me gjendje të jashtëzakonshme”, u shpreh Abazi në Facebook.