fbpx
Abazi i reagon ashpër Haxhiut: Vasal i pasurisë së Kariqëve dhe një narcisoid ksenofob!

Abazi i reagon ashpër Haxhiut: Vasal i pasurisë së Kariqëve dhe një narcisoid ksenofob!

  09 May 2019

Duke reaguar në frymën e debatit të ashpër mes Baton Haxhiut dhe analistëve të Tiranës në të cilin Baton Haxhiu ka thënë se Gjermania jo vetëm se nuk i ka mbështetur bombardimet kundër Serbisë në Kosovë por nuk e ka përkrahur as pavarësinë e Kosovës, nëpërmes një postimi në facebok është kundërpërgjigjur analisti Haki Abazi duke ju thënë të gjithë atyre që mendojnë kështu se ato janë gënjeshtra.

Konstatimi i disahershem se Gjermania nuk ka perkrahur bombardimet dhe nuk e ka perkrahur pavaresine e Kosoves perveq qe eshte genjeshter dhe poshteresi eshte teori shume e rrezikshme. Kjo genjeshter eshte nga nje shperdaresi i mjegulles, vazale i pasurise se Kariqeve dhe nje narcisoid ksenofob.

Perkrahja e Gjermanise per Kosoven perveq ne trojken per pavaresi i ka dimesionet shume te thella, te cilat produktet e krimit dhe korrupcionit ja kane friken deri ne palce. Prezenca e Gjermanise ne Kosove do ta bente Kosoven si Kroacia ndersa prezenca e krimit qe 20 vite e ka bere Kosoven te falimentuar per interesat e ketyre narcisoideve analfabet dhe shpifes.

(Kosova Sot Online)