fbpx

AAK rremben nje komune te rendesishme!

  22 Oct 2017

AAK rrëmben këtë komunë

Burime të Gazeta Blic bëjnë të ditur se në Komunën e Rahovecit ka dalë e para Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me kandidatin e saj Smajl Latifin.

Ndryshe, më herët në media është diskutuar një balotazh i mundur në mes të Idriz Vehapit të PDK-së dhe Smajl Latifit të AAK-së.

I treti, pritet të jetë Ibrahim Kryeziu, i pasuar nga Visar Korenica i Vetëvendosjes dhe në fund Nisma për Kosovën me Besnik Hotin.