fbpx

AAK dhe Vetëvendosje arrijnë marrëveshje për koalicion(FOTO)

  08 Dec 2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë arritur marrëveshje për koalicion në Komunën e Istogut. Indeksonline mëson se para pak minutash zyrtarët e dy partive janë pajtuar për bashkëqeverisje në këtë komunë.

Gani Dreshaj është takuar me dy zyrtarët e lartë të Vetëvendosjes në Istog, Florim Dreshaj dhe Mehmet Qeman me të cilët ka finalizuar marrëveshjen.

Nesër në orët e paradites pritet që kjo marrëveshje të nënshkruhet dhe të jetë publike.

Gani Dreshaj ka thënë për Indeksonline se marrëveshja është për shpresën dhe punën në Istog.

“Nga fitorja jonë do të përfitojë secili banor i Istogut. Është një marrëveshje e shpresës dhe e punës. Do të jemi shembull i punës në çdo sferë” ka thënë Dreshaj për Indeksonline.