fbpx

A e dini që Haradinaj s’e nis ditën pa këta dy persona? Ja pse(FOTO)

  03 Nov 2017

Që nga lufta e deri më tani janë dy persona që e kanë shoqëruar thuajse çdo hap kryeministrin e Republikës, Ramush Haradinaj.

Bëhet fjalë për Blerim Bajramajn dhe Arif Ahmetxhekajn të cilët shoqërojnë të parin e ekzekutivit.

Të njëjtit njëherësh janë edhe vozitësit e të parit të Qeverisë së Republikës.

Kabineti i Haradinajt ka konfirmuar për “Indeksonline” se Bajramaj dhe Ahmetxhekaj edhe zyrtarisht kanë detyrën e shoferit për shefin e qeverisë.