fbpx
Receta e këtij burri për përmisimin e shikimit që ka habitur edhe mjekët

Receta e këtij burri për përmisimin e shikimit që ka habitur edhe mjekët

  08 May 2019

Shumë njerëz në botë kanë probleme me shikim dhe shumica janë të detyruar që të bartin syze.

Megjithatë, syzet ju ndihmojnë që të shikoni më mirë, por nuk është se përmisojnë shikimin,

Përmisimi i shikimi mund të trajtohet edhe me kurë natyrale, sikurse është kura e okulisitit të njohur rus, Vladimir Petrovich Filatov.

Kura e tij ka habitur mjekët dhe për këtë nevojiten aloe vera, bajame, mjaltë dhe limon.

Ja sa lehtë është përgatitja e saj:
100gr lëng aloe vera
300 gr mjaltë
500 gr bajame të grimcuara
3-5 pika lëng limoni

Përgatitja:
Pastroni mirë aleo veren dhe nxirrni lëngun me kujdes. Të gjithë përbërësit i vendosni në blender dhe përzieni deri sa të marrin formë homogjene.
Konsumoni një lugë gjelle 3 herë në ditë 30 minuta para vakteve. Rezultatin do ta vërëni shumë shpejt.

Shënim: shmangni këtë recetë nëse vuani nga sëm.undjet renale acute, çrregullime gastrointestinale, proceset inflamatore të organeve gje.nitale femërore, sëm,ndjet kard.iovaskulare, tuberkulozi dhe hemorroidet.