Formacionet zyrtare: Parma-Inter

Parma dhe Inter do të përballen sot me fillim nga ora 20:30 në njërën prej ndeshjeve më të rëndësishme të javës. Dueli është i vlefshëm për xhiron e 23-të të Serisë A italiane, shkruan GazetaBlic. Para pak çastesh kanë dalë edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, me të cilat do të zbresin në fushë e… Continue reading Formacionet zyrtare: Parma-Inter

Published
Categorized as SPORTS

Parashikimet për ndeshjet e kësaj jave në Premier League

Tani ju sjellim edhe parashikimet e Paul Merson për ndeshjet e kësaj jave në Premier Leaguen angleze. Man City 3-1 ChelseaWolves 1-1 NewcastleLiverpool 2-0 BournemouthCrystal Palace 1-0 West HamHuddersfield 0-2 ArsenalSouthampton 2-0 CardiffWatford 2-1 EvertonBrighton 0-0 Burnley

Published
Categorized as SPORTS

Paul Scholes bëhet trajner, ja cilin ekip do drejtojë

Legjenda e Manchester United, Paul Scholes do jetë trajneri i ri i ekipit Oldham. Sipas SKY të dyja palët kanë rënë dakort për marrëveshjen por që nuk bëhen të ditura detaje nga kontrata. Oldham është ekip i qytetit të Manchester-it dhe luan në ligën e dytë angleze.

Published
Categorized as SPORTS

Real Madrid ka bindur Chelsea për Hazard, ky është lojtari që do të shkojë në Londër

Real Madrid është hedhur i gjithi në sulm për të marrë fantazistin belg Eden Hazard dhe nuk trembet aspak nga shuma prej 110 milionë eurosh që kërkon skuadra e Chelsea. Skuadra “merengues” ka një plan për të realizuar këtë blerje.Sipas “Daily Mail”, skuadra madrilène do të përfshijë në këtë transferim mesfushorin spanjoll Isco, i cili… Continue reading Real Madrid ka bindur Chelsea për Hazard, ky është lojtari që do të shkojë në Londër

Published
Categorized as SPORTS

Spalletti lëshon një deklaratë për Interin

Luciano Spalletti, ka paralajmëruar se të gjithë lojtarët e Interit kanë për t’u përmirësuar dhe kualiteti i lojtarëve është në rrezik përpara udhëtimit të shtunën në Serie A në Parma.“Ne po mendojmë të përgatitemi maksimalisht”, tha trajneri në një konferencë për shtyp.“Kjo ndodh për çdo ekip që humbet lojtarët ndaj lëndimeve dhe pezullimeve, atëherë ka… Continue reading Spalletti lëshon një deklaratë për Interin

Published
Categorized as Home, SPORTS

Bajerni merr lajmin e keq nga infermieria, ja sa do mungojë Neuer…

Bayern Munich nuk mund të llogarisë për tre muaj shërbimet e Manuel Neuerit. Portieri gjerman ka probleme me gishtin e madh të dorës, prandaj në ditët e ardhshme ai do t’i nënshtrohet një operacioni. Neuer pritet që të jetë larg fushës së gjelbër për tre muaj dhe me shumë mundësi pritet të rikthehet në fund… Continue reading Bajerni merr lajmin e keq nga infermieria, ja sa do mungojë Neuer…

Published
Categorized as SPORTS

Courtois thotë se Reali duhet ta transferojë Hazardin para Neymarit

Thibaut Courtois thotë se Real Madridi duhet të zgjedhë transferimin e Eden Hazardit para yllit të PSG-së, Neymarit. Courtois ka luajtur përkrah bashkëkombësit të tij, Hazard, për katër sezone te Chelsea para se të transferohej në verën e vitit të kaluar te Reali, transmeton Koha.net. Reali është lidhur qe një kohë të gjatë me transferimin… Continue reading Courtois thotë se Reali duhet ta transferojë Hazardin para Neymarit

Published
Categorized as Home, SPORTS