Kosova U21 publikon listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen ndaj Anglisë

Përzgjedhësi i Kosovës U21, Rafet Prekazi e ka publikuar listën e futbollistëve që do t’i ketë në dispozicion për ndeshjen kundër Anglisë U21, e cila zhvillohet më 4 shtator. Për shkak të situatës me pandeminë stafi i Kombëtares U21 ka pasur jo pak telashe në konfirmimin e futbollistëve për këtë ndeshje, përcjell “Zeri.info”. Grumbullimi i… Continue reading Kosova U21 publikon listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen ndaj Anglisë

Published
Categorized as SPORTS

E FUNDIT: Zbulohet se kur do të hedhet shorti dhe kur do të luaj Drita ndeshjen e parë në Ligën e Evropës

?? E FUNDIT: Zbulohet se kur do të hedhet shorti dhe kur do të luaj Drita ndeshjen e parë në Ligën e Evropës ✖ Drita është eliminuar nga rundi parakualifikues në Ligën e Kampioneve dhe tani do ta vazhdojnë rrugëtimin në Ligën e Evropës ? Kampioni i Kosovës, kundërshtari e tyre në Ligën e Evropës… Continue reading E FUNDIT: Zbulohet se kur do të hedhet shorti dhe kur do të luaj Drita ndeshjen e parë në Ligën e Evropës

Published
Categorized as SPORTS

Albian Ajeti: Meritoja të luaja më shumë te West Hami

Albian Ajeti thotë se atij nuk iu dha shansi te West Hami, derisa sulmuesi kosovar kompletoi sot transferimin te Celticu, transmeton “Zeri.info”. Reprezentuesi zviceran iu bashkua klubit skocez për 5 milionë funte, gjersa kishte zhvilluar 12 paraqitje në edicionin 2019/2020 me West Hamin, ku nuk kishte shënuar asnjë gol. “Sky Sports” raporton se ai ka… Continue reading Albian Ajeti: Meritoja të luaja më shumë te West Hami

Published
Categorized as SPORTS

Refuzoi Gjilanin, Edon Hasani do të përfitojë 350 mijë euro për dy vjet në Turqi

Një derë të mbyllet, dhjetë të tjera të hapen”. Një thënie, që konkretizohet menjëherë për mesfushorin shkodran Edon Hasani, i cili fluturoi të martën në Turqi dhe brenda pak orësh firmosi kontratën e jetës. Ish-lojtari i Tiranës deri para pak ditësh, menjëherë sapo mbylli raportet me bardheblutë ka udhëtuar brenda ditës drejt Ankarasë dhe ka… Continue reading Refuzoi Gjilanin, Edon Hasani do të përfitojë 350 mijë euro për dy vjet në Turqi

Published
Categorized as SPORTS

Shaqiri thotë se mund të luajë për Kosovën, por me një kusht

Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri ka folur për mundësinë që të luajë për Kombëtaren e Kosovës. Shaqiri ka pranuar se mund të luajë për Kosovën në të ardhmen nëse bëhet kapiten, shkruan Gazeta Sinjali. Futbollisti i Liverpoolit, në intervistën e dhënë për The Guardian ka thënë: “Sikur trajneri i Kosovës të më dëshirojë si kapiten, sigurisht… Continue reading Shaqiri thotë se mund të luajë për Kosovën, por me një kusht

Published
Categorized as SPORTS

Presidenti i Lyon: Juventusi i futi frikën arbitrit me presion!

Presidenti i Lyon: Juventusi i futi frikën arbitrit me presion! “Nga pankina ata ushtruan presion të jashtëzakonshëm ndaj gjyqtarit”. Presidenti i Lyonit, Jean-Michel Aulas, në kolonat e gazetës Le Progrès foli për atmosferën e ndeshjes së luajtur në Torino kundër Juventus, e cila i kushtoi bardhezinjve eliminimin nga kampionët e Italisë dhe Maurizio Sarri në… Continue reading Presidenti i Lyon: Juventusi i futi frikën arbitrit me presion!

Published
Categorized as SPORTS

Gazetari italian jep detaje të reja për Vedat Muriqin: Bisedimet vazhdojnë

Gazetari i mirënjohur italian, Nicolo Schira ka dhënë detaje të reja në lidhje me të ardhmen e Vedat Muriqit. Sulmuesi i Kosovës që paraqitet te Fenerbahçe është duke u lidhur me disa klube të mëdha evropiane ditëve të fundit, raporton “Zeri.info”. Lazio, Tottenhami, Leiceter City dhe West Bromwich Albion janë disa prej klubeve që kanë… Continue reading Gazetari italian jep detaje të reja për Vedat Muriqin: Bisedimet vazhdojnë

Published
Categorized as SPORTS

Samuel Umtiti largohet nga Barcelona, transferohet te gjiganti italian?

Roma është duke tentuar që të transferojë Samuel Umtitin nga Barcelona në këtë verë – raporton “Diario Sport”. Ka disa klube evropiane që duan të transferojë mbrojtësin francez, derisa Giallorossët shpresojnë që ta marrin në formë huazimi me të drejtë blerje. Por, katalunasit duan që Umtitin të shesin përfundimisht dhe jo ta dërgojnë në huazim,… Continue reading Samuel Umtiti largohet nga Barcelona, transferohet te gjiganti italian?

Published
Categorized as SPORTS

Gjiganti italian rikthen interesimin për Rashicën, drejtori sportiv i klubit takohet me agjentin e futbollistit të Kosovës

Napoli është duke u treguar shumë aktiv në tregun e transferimeve. Klubi napolitan ka filluar të mendojë që tani për edicionin e ardhshëm, shkruan “Zeri.info”. Sipas asaj që raporton “Tuttosport”, Napoli ka rikthyer interesimin për Milot Rashicën. Madje, të mërkurën, drejtori sportiv i Napolit, Cristiano Giuntoli është takuar me agjentin e Rashicës, Altin Lala. Ndryshe,… Continue reading Gjiganti italian rikthen interesimin për Rashicën, drejtori sportiv i klubit takohet me agjentin e futbollistit të Kosovës

Published
Categorized as SPORTS

Mediumi nigerian shkruan për suksesin e FC Prishtinës, lavdëron Otto Johnin

Ish-ylli i futbollit nigerian, Otto John është kualifikuar me FC Prishtinën në paraeliminatoret e Ligës së Evropës. John ishte heroi i FC Prishtinës në finalen e Kupës së Kosovës, duke e ndihmuar skuadrën e tij të fitonte 1:0 ndaj Ballkanit, raporton “Blueprint.ng”, përcjell “Zeri.info”. Ish-futbollisti i 36 Lionit shënoi golin e vetëm pnë mënyrë maestrale,… Continue reading Mediumi nigerian shkruan për suksesin e FC Prishtinës, lavdëron Otto Johnin

Published
Categorized as SPORTS