ZYRTARE: Endri Çekiçi prezantohet tek klubi i ri

Tjetër futbollist i Kombëtares Shqiptare vendos të transferohet në Turqi. Endri Çekiçi është prezantuar këtë të hënë tek Angaragucu, ekip që luan në elitën e futbollit turk. Pogradecari largohet nga sllovenët e Olimpijas së Ljubjanës, ku u aktivizua për një sezon e gjysmë (shënoi 16 gola në 38 ndeshje të kampionatit) për të provuar veten… Continue reading ZYRTARE: Endri Çekiçi prezantohet tek klubi i ri

Published
Categorized as SPORTS

Challandes konfirmon dy mungesa tjera të mëdha të Kosovës

Bernard Challandes ka konfirmuar se do te Kosova do të ketë mungesa tjera. Milot Rashica mbeti jashtë, ndërsa Amir Rrahmani është ende në pikëpyetje për shkak të situatës me Covid-19 te Napoli. Por së fundmi në fundjavë lëndime kanë pësuar edhe dy mesfushorë tjerë tejet të rëndësishëm. Hekuran Kryeziu dhe Idriz Voca janë lënduar me… Continue reading Challandes konfirmon dy mungesa tjera të mëdha të Kosovës

Published
Categorized as SPORTS

Zeneli po rikthehet në formë, asiston bukur në golin e Reims

Reims ka barazuar me liderin aktual të kampionatit francez Rennes në udhëtim me rezultat 2-2. Arbër Zeneli në këtë takim ka asistuar në golin e parë të skuadrës së tij. Ylli kosovar krosoi për mrekulli në minutën e 11-të për Abdelhamid që dërgoi topin drejt rrjetës. Kujtojmë që Zeneli është i ftuar te Kosova për… Continue reading Zeneli po rikthehet në formë, asiston bukur në golin e Reims

Published
Categorized as SPORTS

100 minuta lojë, pesë gola dhe tre kartonë të kuq – Gjithçka që ndodhi në dramën ndërmjet Ferizajt dhe Kikës

100 minuta lojë, pesë gola dhe tre kartonë të kuq – Gjithçka që ndodhi në dramën ndërmjet Ferizajt dhe Kikës Festa e futbollistëve të Kikës pas ndeshjes në Ferizaj Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Kikës ishte njëri ndër takimet më interesante të xhiros së tretë në Ligën e Parë, teksa u shënuan pesë gola dhe u… Continue reading 100 minuta lojë, pesë gola dhe tre kartonë të kuq – Gjithçka që ndodhi në dramën ndërmjet Ferizajt dhe Kikës

Published
Categorized as SPORTS

Milot Rashica gati të mbyll marrëveshjen me Aston Villën, finalizimi brenda ditëve

Milot Rashica është gjithnjë e më afër Premierligës. Këtë e ka konfirmuar gazetari i njohur italian, Nicolo Schira, i cili raporton se marrëveshja mes Milot Rashicës dhe klubit anglez, Aston Villa është afër. “Milot Rashica është afër kalimit tek Aston Villa nga Werder Bremeni. Kontratë e gatshme 5-vjeçare”, shkruan gazetari Nicolo Schira në Twitter. Vlen… Continue reading Milot Rashica gati të mbyll marrëveshjen me Aston Villën, finalizimi brenda ditëve

Published
Categorized as SPORTS

Humbja nga Drita e papërballueshme, Afrim Tovërlani jep dorëheqje

Humbja nga Drita e papërballueshme, Afrim Tovërlani jep dorëheqje Drita sot fitoi 1:2 ndaj Feronikelit në kuadër të javës së pestë. 5 pikë nga 5 ndeshje bënë që trajneri i Feronikelit të jap dorëheqje. “Kjo do të jetë ndeshja ime e fundit me Feronikelin. Do të bisedoj me presidentin, sipas të gjitha gjasave kjo do… Continue reading Humbja nga Drita e papërballueshme, Afrim Tovërlani jep dorëheqje

Published
Categorized as SPORTS

Barcelona po shkëlqen këtë fillim sezoni, zbulohet sekreti i katalanasve

Gerard Pique dhe Leo Messi kanë lindur në vitin 1987, Busquets në vitin 1988, Jordi Alba në vitin 1989 dhe Roberto në vitin 1992. Pa harruar edhe Ansu Fati, i cili ka lindur në vitin 2002. Këta ishin lojtarët e akademisë së Barcelonës, të cilët e nisin ndeshjen nga minuta e parë kundër Celta Vigos.… Continue reading Barcelona po shkëlqen këtë fillim sezoni, zbulohet sekreti i katalanasve

Published
Categorized as SPORTS

Ja për cilën skuadër angleze bën tifo Lutfi Haziri (FOTO)

Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri është një përcjellës i rregullt i futbollit.Në Superligën e Kosovës ai përkrah Dritën e Gjilanin, transmeton Indeksonline. Kurse jashtë Kosovës, ai përkrah skuadrën angleze, Arsenal.Haziri këtë e ka dëshmuar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku ka shkruar “Drita, Gjilani, Arsenali”. Vlen të theksojmë se Arsenali sot fitoj… Continue reading Ja për cilën skuadër angleze bën tifo Lutfi Haziri (FOTO)

Published
Categorized as SPORTS