Mustafa: Vetëvendosje ka histori koalicioni të fshehtë me PDK-në

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, (LDK) Isa Mustafa, ka reaguar ndaj akuzave të kryetarit të Prishtinës Shpend Ahmeti. Ahmeti përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se LDK-ja dhe PDK-ja janë bërë bashkë kundër Lëvizjes Vetëvendosje (LVV). Mirëpo këto akuza Mustafa i ka quajtur gënjeshtra publike dhe pa kripë, duke shtuar se Vetëvendosje dhe… Continue reading Mustafa: Vetëvendosje ka histori koalicioni të fshehtë me PDK-në

Published
Categorized as NEWS

Tensione në Mitrovicën e “Veriut”

Kryetari i Iniciativës Qytetare “Serbia, demokracia, drejtësia”, njëherësh kandidat për kryetar të Mitrovicës Veriore, Oliver Ivanoviq ka komentuar pritjet e tij për zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Ai në një intervistë për gazetën serbe “Danas”, ka deklaruar se është favorit përballë kandidatit nga Lista Serbe, Goran Rakiq, duke u shprehur i bindur në fitore nëse… Continue reading Tensione në Mitrovicën e “Veriut”

Published
Categorized as NEWS

Detaje te reja rreth rrahjes së kandidatit të Vetëvendosjes nga aktivistët e Nismës

Shefi i grupit parlamentar të Nisma-s për Kosovën, Bilall Sherifi ka deklaruar se nuk ka ndonjë informacion se aktivistët e Nismës kanë ushtruar dhunë mbi kandidatin e Vetëvendosjes për kryetar të Malishevës Muhamet Bytyqin. “Nuk kam ndonjë informacion rreth kësaj”, u përgjigj shkurt Sherifi. Ndërkaq Vetëvendosja përmes një komunikate për media ka njoftuar se kandidati i… Continue reading Detaje te reja rreth rrahjes së kandidatit të Vetëvendosjes nga aktivistët e Nismës

Published
Categorized as NEWS