Turqia i del në mbrojtje Shqipërisë: Sa të jemi ne këtu Greqia nuk guxon të zgjërohet

Anija turke do të qëndrojë edhe 3 muaj në Mesdheun Lindor Anija turke “Oruc Reis” që kërkon për rezerva të gazit natyror në det, do të qëndrojë në Mesdheun Lindor edhe për 90 ditë. Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Jashtëm i Turqisë, Cavusoglu, në një intervistë për median turke “A Haber”. Ky… Continue reading Turqia i del në mbrojtje Shqipërisë: Sa të jemi ne këtu Greqia nuk guxon të zgjërohet

Published
Categorized as Home

Osmani: S’mund të ketë marrëveshje me Serbinë pa e ditur ku janë të pagjeturit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka kujtuar të pagjeturit në Kosovë, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të të Zhdukurve. Më këtë rast, Osmani është shprehur se nuk mund të ketë marrëveshje përfundimtare me Serbinë, teksa nuk dihet për fatin e të pagjeturve, të cilët thotë se Serbia i mori dhunshëm. Më tej, kryekuvendarja… Continue reading Osmani: S’mund të ketë marrëveshje me Serbinë pa e ditur ku janë të pagjeturit

Published
Categorized as Home

Kryeministri Hoti paralajmëron masa ndaj laboratorit të familjes së Devollve

Qytetarët e Kosovës po paguajnë deri në 200 euro për një test PCR në laboratorin privat ““Medical & Laboratory Services”. Një gjë e tillë është e papranueshme për ekonominë e tregut. Si rrjedhojë ka reaguar edhe Qeveria e Kosovës. Kryeministri i vendit ka thënë se situata e pandemisë nuk guxon të përdoret për përfitime jashtë… Continue reading Kryeministri Hoti paralajmëron masa ndaj laboratorit të familjes së Devollve

Published
Categorized as Home

Ava Max flet shqip dhe tregon lidhjen e fortë me rrënjët e saj

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Ava Max, emri i vërtetë i së cilës është Amanda Koci, ka arritur një sukses të madh me hitet e saj, të cilat numërojnë mijëra klikime në Youtube. Po ashtu, ajo ka kapur vendet e para në top lista. Të hënën, me datë 31 gusht, Ava do të japë një… Continue reading Ava Max flet shqip dhe tregon lidhjen e fortë me rrënjët e saj

Published
Categorized as Home

Këta janë emrat e atyre që do të shkojnë në Washington

Kryeministri i Republikës, Avdullah Hoti me vete në Shtëpinë e Bardhë, në takimin me palën serbe, do t’i marrë edhe dy Zëvendëskryeministra, tre ministra dhe Koordinatorin e Dialogut Skender Hysenin. Me ekipin e Kosovës në Washington udhëton edhe Shefja e Kabinetit të Kryeministrit, Ardita Dushi. Dy njerëzit e Ramush Haradinajt në Qeveri, Selim Selimi dhe… Continue reading Këta janë emrat e atyre që do të shkojnë në Washington

Published
Categorized as Home

A do të nis mësimi në shtator – ky është njoftimi i fundit nga Armend Zemaj

Ministri i Shëndetsisë Armend Zemaj përmes një postimi në rrjetin e tij Facebook ka bërë të ditur se është takuar me anëtarët e Bordit Këshillëdhënës për Luftën Kundër Covid19, me prof. Dr. Lul Rakën. Gjatë këtij takimi u diskutua për fillimin e vitit të ri shkollor dhe këshillat të cilat duhet zbatuar, gjithashtu analizuan gjendjen… Continue reading A do të nis mësimi në shtator – ky është njoftimi i fundit nga Armend Zemaj

Published
Categorized as Home

Çun Lajçi-Haradinajt: Kur të bëhesh president, më premto se s’do t’më vini tek varri, ti as Thaçi, Kadriu, Isa as Fatmiri, sepse atë natë m’presin Shkëlzeni e Luani yt

Aktori Çun Lajçi ka reaguar pasi Ramush Haradinaj ka shpallur kandidaturën për president të vendit. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se në Colmar i kishte premtuar se nëse bëhet kryeministër, do t’ia bëjë pensionin 1 mijë euro, 100 personaliteteve, përfshirë dhe atë, por që nuk e kishte bërë, përcjell KorrektPress. Lajçi i… Continue reading Çun Lajçi-Haradinajt: Kur të bëhesh president, më premto se s’do t’më vini tek varri, ti as Thaçi, Kadriu, Isa as Fatmiri, sepse atë natë m’presin Shkëlzeni e Luani yt

Published
Categorized as Home

6 sekrete për të cilat 90% e burrave nuk flasin kurrë

A është e mundur që burrat mund të kenë frikëra të fshehta? Duken kaq të fortë dhe vendimtarë! “Në asnjë mënyrë”, është kjo fraza që do të thoshin shumë gra. Sidoqoftë, ky është vetëm një stereotip i imponuar nga shoqëria. Ne po ju dëshmojmë të kundërtën! Këtu janë gjashtë gjëra për të cilat shumica e… Continue reading 6 sekrete për të cilat 90% e burrave nuk flasin kurrë

Published
Categorized as Home

Ismet Hebibi përsëri do pozitën e Presidentit: Thotë se pagën do ia japë Isa Mustafës

Ismet Hebibi përsëri do pozitën e Presidentit: Thotë se pagën do ia japë Isa Mustafës Ismet Hebibi përsëri do pozitën e Presidentit: Thotë se pagën do ia japë Isa Mustafës Ismet Hebibi, nga Juniku po kërkon përsëri pozitën e Presidentit të Kosovës, madje thotë që as nuk i nevojitet paga fare. Që nga viti 2016,… Continue reading Ismet Hebibi përsëri do pozitën e Presidentit: Thotë se pagën do ia japë Isa Mustafës

Published
Categorized as Home