fbpx
Këta janë tre njerëzit e LDK-së që i dalin kundër Lumir Abdixhikut

Këta janë tre njerëzit e LDK-së që i dalin kundër Lumir Abdixhikut

    17 Jan 2022

Selmanaj për kundërshtimin që ia bëri vendimit të partisë në të cilën bënë pjesë,...

Italia kërkon punëtorë nga Kosova, ja si mund të aplikoni!

Italia kërkon punëtorë nga Kosova, ja si mund të aplikoni!

    16 Jan 2022

Ministria e Brendshme italiane ka bërë të ditur numrin maksimal të lejeve të punës...

Serbia tërhiqet nga mbajtja e referendumit në Kosovë, ky është vendimi i fundit

Serbia tërhiqet nga mbajtja e referendumit në Kosovë, ky është vendimi i fundit

    15 Jan 2022

Mediat në Serbi raportojnë se meqë Kosova nuk lejoi të mbahet referendumi në territorin...

Cilat janë 7 marrëveshjet që pritet të firmosen me ardhjen e Erdogan?

Cilat janë 7 marrëveshjet që pritet të firmosen me ardhjen e Erdogan?

    15 Jan 2022

Të hënën në vizitën e presidentit turk pritet të firmosen 7 marrëveshje, memorandume dhe...

Driton Selmanaj tregon pse abstenoi për referendumin serb, ja çka rrezikoi Kurti sipas tij!

Driton Selmanaj tregon pse abstenoi për referendumin serb, ja çka rrezikoi Kurti sipas tij!

    15 Jan 2022

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ishte deputeti i vetëm që abstenoi...

Për këto mosha mosha të fëmijëve, tani e tutje mund të aplikohet për mbështetje financiare nga Qeveria!

Për këto mosha mosha të fëmijëve, tani e tutje mund të aplikohet për mbështetje financiare nga Qeveria!

    15 Jan 2022

Qeveria e Kosoves, përkatësisht Ministria e Financave dhe Transfereve nga viti i kaluar ka...

Ky është deputeti i vetëm kosovar që nuk votoi “pro” Rezolutës kundër Referendumit serb në Kosovë

Ky është deputeti i vetëm kosovar që nuk votoi “pro” Rezolutës kundër Referendumit serb në Kosovë

    15 Jan 2022

Kuvendi i Kosovës me 76 vota pro ka miratuar rezolutën kundër lejimit të organizimit...

Këto janë pikat e Rezolutës kundër Referendumit serb në Kosovë

Këto janë pikat e Rezolutës kundër Referendumit serb në Kosovë

    15 Jan 2022

Kuvendi i Kosovës me 76 vota pro, 1 votë abstenim dhe asnjë votë kundër...

Katër deputetë të LDK-së bojkotojnë seancën e jashtëzakonshme, (EMRAT)

Katër deputetë të LDK-së bojkotojnë seancën e jashtëzakonshme, (EMRAT)

    15 Jan 2022

Anton Quni, Agim Veliu, Besian Mustafa dhe Behgjet Pacolli, janë katër deputetët e Lidhjes...

Letra e Anthony Blinken për kryeministrin Kurti – Ç’thonë analistët?

Letra e Anthony Blinken për kryeministrin Kurti – Ç’thonë analistët?

    15 Jan 2022

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ditën e enjte ka pranuar letër nga Sekretari i...