fbpx
Të flesh mirë dhe qetë, 11 këshillat e ekspertit

Të flesh mirë dhe qetë, 11 këshillat e ekspertit

    13 Feb 2019

Të kesh një gjumë të mirë garanton një cilësi më të mirë të jetës...

Nëse të dhemb ky dhëmb, ke probleme me këtë organ

Nëse të dhemb ky dhëmb, ke probleme me këtë organ

    13 Feb 2019

A e dini se dhimbja më e vogël e dhëmbëve, mund të jetë shenjë...

Ushqimet që s’duhet t’i konsumoni nëse keni probleme me veshkat

Ushqimet që s’duhet t’i konsumoni nëse keni probleme me veshkat

    10 Feb 2019

Shumë prej nesh vuajnë nga veshkat dhe dhimbja e tyre shpesh bëhet mjaft e...

6 sëmundjet që kuron lëngu i panxharit

6 sëmundjet që kuron lëngu i panxharit

    09 Feb 2019

Nëse panxhari nuk është pjesë e regjimit tuaj ushqimor, duhet të jetë! Panxhari përmban...

Ndjeni dhimbje në këtë pjesë të trupit, kjo është arsyeja

Ndjeni dhimbje në këtë pjesë të trupit, kjo është arsyeja

    08 Feb 2019

Shumica e grave kanë dhimbje gjoksi dhe ky është fakt tashmë. Një ndër arsyet...

Lakra, super-ushqimi që trajton ulcerën në lukth, e detoksikon mëlçinë dhe e ndalon inflamacionin

Lakra, super-ushqimi që trajton ulcerën në lukth, e detoksikon mëlçinë dhe e ndalon inflamacionin

    08 Feb 2019

Lakra përmban pak kalori, por ka sasi të madhe të fibrave, andaj është përforcues...

A e parandalon gripin Vitamina C?

A e parandalon gripin Vitamina C?

    08 Feb 2019

Një sërë studimesh kanë vërtetuar se, vitamina C lehtëson me rreth 23% intensitetin e...

Konsumi i pemëve dhe perimeve, përmirëson anën fizike dhe emocionale të njeriut

Konsumi i pemëve dhe perimeve, përmirëson anën fizike dhe emocionale të njeriut

    08 Feb 2019

Nëse konsumoni 10 pemë dhe perime gjatë ditës ju do të përfitoni shumë, thonë...

​Pse jemi agresiv kur jemi të uritur?

    03 Oct 2017

A keni vërejtur ndonjëherë se bëheni agresiv kur jeni të uritur? Ky zemërim i...