fbpx
Flini më shumë se 8 orë gjumë? Ja çfarë ndodh me shëndetin tuaj në këtë rast

Flini më shumë se 8 orë gjumë? Ja çfarë ndodh me shëndetin tuaj në këtë rast

    01 Jul 2021

Në një botë kaq të shpejtë, ideja për të bërë gjumë të mirë duket...

6 ushqimet që e ulin shtypjen e gjakut

6 ushqimet që e ulin shtypjen e gjakut

    01 Jul 2021

FASULJA E BARDHË Në fasulen e bardhë gjendet një sasi e konsiderueshme e kaliumit,...

Ushqimet që shërbejnë si ilaçe shtëpiake në shërimin e dhimbjeve në këmbë

Ushqimet që shërbejnë si ilaçe shtëpiake në shërimin e dhimbjeve në këmbë

    01 Jul 2021

Dhimbjet në këmbë janë problem i zakonshëm, nga i cili preken njerëz të të...

Me ndihmën e këtyre bimëve do të pastroni mushkëritë

Me ndihmën e këtyre bimëve do të pastroni mushkëritë

    17 Jun 2021

Nëse jeni duhanxhi i vjetër, vuani nga astma apo thjesht dëshironi që të keni...

Këta janë personat që pickohen më së shpeshti nga mushkonjat

Këta janë personat që pickohen më së shpeshti nga mushkonjat

    17 Jun 2021

Shkencëtarët kanë zbuluar se cilët njerëz u duken ‘më të shijshëm’ mushkonjave dhe janë...

Besoni ose jo, ky gjeth shëron plot 300 sëmundje përfshirë këtu diabetin dhe shumë të tjera

    11 Jun 2021

Pema e moringës është konsideruar një mrekulli e natyrës pasi është një burim i...

Nëse dëshironi ta hiqni dhjamin prej belit, ky është kafjalli ideal

    03 Jun 2021

Edhe zogjtë në degë e dinë se kafjalli është shujta më e rëndësishme e...

Mos e hidhni më kurrë ujin e vezëve të ziera, kur të mësoni arsyen do të befasoheni

Mos e hidhni më kurrë ujin e vezëve të ziera, kur të mësoni arsyen do të befasoheni

    03 Jun 2021

Kur i zieni vezët mos e derdhni ujin e tyre. Arsyeja pse po iu...

Përse ta konsumoni pjeprin?

    01 Jun 2021

Pjepri është ushqim ideal për freskim gjatë ditëve të ngrohta të verës. Pa frikë...

Ja si mund ta arrini një stomak të rrafshët

    01 Jun 2021

Nëse jeni lodhur nga ushtrimet e mundimshme në palestër, ka ardhur momenti ta kuptoni...