fbpx
Lady Gaga zbulon datën e publikimit të albumit të ri “Chromatica”

Lady Gaga zbulon datën e publikimit të albumit të ri “Chromatica”

    03 Mar 2020

Këngëtarja e njohur me famë botërore, Lady Gaga ka bërë të ditur se më...

ShKK i pezullon lejen e punës jashtë institucionit korrektues të burgosurit A. H

ShKK i pezullon lejen e punës jashtë institucionit korrektues të burgosurit A. H

    03 Mar 2020

Shërbimin Korrektues i Kosovës, sot ka pezulluar lejen e punës jashtë institucionit korrektues për...

Konjufca propozon tërheqjen e Vlora Çitakut dhe gjashtë ambasadorëve të tjerë nga misioni diplomatik

Konjufca propozon tërheqjen e Vlora Çitakut dhe gjashtë ambasadorëve të tjerë nga misioni diplomatik

    03 Mar 2020

Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka propozuar kthimin e shtatë...

Kurti pas lajmit për çnjohjen nga Sierra Leone: Do t’u kërkoj SHBA-së e BE-së t’i bëjnë trysni Serbisë

Kurti pas lajmit për çnjohjen nga Sierra Leone: Do t’u kërkoj SHBA-së e BE-së t’i bëjnë trysni Serbisë

    03 Mar 2020

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas lajmit se edhe një shtet e...

Mbi 70 për qind e qytetarëve pro heqjes së taksës ndaj Serbisë

    03 Mar 2020

Njoftimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për ta hequr taksën 100 për qind...

Serbia pretendon se Sierra Leone ka tërhequr njohjen e shtetit të Kosovës, MPJ thotë se nuk ka pranuar asnjë shkresë zyrtare 

Serbia pretendon se Sierra Leone ka tërhequr njohjen e shtetit të Kosovës, MPJ thotë se nuk ka pranuar asnjë shkresë zyrtare 

    03 Mar 2020

Derisa Serbia po vazhdon fushatën e saj të egër kundër shtetit të Kosovës dhe...

Vuçiq tregon se çka u fol mbrëmë gjatë takimit me Thaçin

Vuçiq tregon se çka u fol mbrëmë gjatë takimit me Thaçin

    03 Mar 2020

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha mbrëmë se takimi i tij me homologun kosovar, Hashim...

Tri raste të dyshuara me koronavirus në QKUK

Tri raste të dyshuara me koronavirus në QKUK

    02 Mar 2020

Tri raste, të dyshuar me koronavirus janë pranuar gjatë vikendit në Klinikën Infektive të...

Lodhen ministrat, e braktisin seancën

Lodhen ministrat, e braktisin seancën

    02 Mar 2020

Kuvendi i Kosovës po mban seancë të jashtëzakonshme në lidhje me paralajmërimin e kryeministrit...

Kelmendi tregon disa nga arsyet pse duhet të punohet ditën e diele

Kelmendi tregon disa nga arsyet pse duhet të punohet ditën e diele

    02 Mar 2020

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe pronari i Elkos Group, Ramiz Kelmendi ka treguar...