Fillon numërimi i votave të diasporës, VV në avantazh

Ilustrim

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) ka filluar të mërkurën numërimi i votave të mërgatës.

Aty janë duke u numëruar rreth 13 mijë e 500 fletëvotimeve të cilat kanë ardhur nëpërmjet postës gjatë periudhës së votimit 19 shtator – 5 tetor 2019.

Deri tani, është duke prirë me numër më të madh të votave Lëvizja Vetëvendosje, transmeton Koha.net.

LVV: 1552 vota

LDK: 716

PDK: 553 vota

AAK-PSD 314

NISMA-AKR-PD: 242