”Burra po m’doket që shkijet po rrasën, babë e daj përhajr na koft kjo dasëm’

Sulmi që Serbia kishte ndërmarrë në Drenicë, përkatësisht në fshatin Prekaz më 5, 6 dhe 7 mars i mori jetën 55 njerëzve, 22 prej të cilëve ishin familjarë të ngushtë të Adem Jasharit.

E në këto data nuk ka si të mos përkujtohet heroi legjendar, Adem Jashari për sakrificën që bëri për popullin shqiptar.E sot, reperi nga Presheva, Gold AG ka publikuar një video në Instagram me të cilën e kujton Adem Jasharin.

“BURRA PO M’DOKËT QË SHKIJET PO RRASËN / BABË E DAJ NA KOFT PËRHAJR KJO DASËM’, ka shkruar ai në videon e mëposhtme.