Michael Schumacher ‘shihet për herë të parë që nga rrëzimi me ski’

Legjenda e Formula 1, Michael Schumacher ka kaluar kohë me familjen e tij në villen luksoze në Majorca të Spanjës.

Shtatë herë kampioni i Botës qëndroi në koma pas një dëmtimi traumatik të trurit gjatë një udhëtimi me ski me 29 dhjetor 2013.

Gjendja shëndetësore e Schumacher është mjaft e panjohur, me përditësime të rralla siç duket familja është e vendosur për të ruajtur privatësinë për ikonën e Ferrarit, shkruan Indeksonline.

Kuptohet që ai merr kujdes intenziv në shtëpinë e tij në Liqenin e Gjenevës, Zvicër por një raport i ri pohon se kohët e fundit ka kaluar kohë në Spanjë.

Fqinjët i thanë revistës gjermane “Bunte” se 50-vjeçari është vërejtur në vilën e tyre luksoze spanjolle këtë vit, duke arritur me helikopter në “Port d’Andratx” në ishullin spanjoll.

Villa “Yasmin”, e blerë në vitin 2018, një kompleks që më parë i përkiste presidentit të Real Madrid , Florentino Perez, krenohet me dy pishina, një kopsht të madh, një helipad dhe pamje piktoreske të detit.

Villa e Schumacher që u ble nga Florentino Perez
Bunte thotë se familja festoi periudhën festive dhe festoi pushimet e tyre të dimrit në pronën e blerë vitin e kaluar duke zgjedhur një vend me diell në vend që të qëndronin në shtëpinë e tyre në Zvicër.

Po ashtu raportohet se ish-shoferi gjerman festoi 50 vjetorin e tij të lindjes në këtë kompleks, me stafin mjekësor në detyrë në vilën e familjes.

Është e paqartë nëse Schumacher dhe familja e tij kanë lëvizur përgjithmonë në pronë, megjithëse vendasit pretendojnë se që nga ky muaj ata nuk ishin më në shtëpinë e tyre spanjolle.

Legjenda gjermane e F1, Schumacher kujtohet që fitoi pesë tituj të njëpasnjëshëm me Ferrarin, duke shtuar për të dy ata që më parë fitoi me Benettonin.

Pas pensionimit në vitin 2006, ai u rikthye me Mercedesin në vitin 2010, para se të tërhiqej në vitin 2012. /IndeksOnline/