Ky është serbi që udhëhoqi sulmin ndaj familjes Jashari në Prekaz

Ish anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari përmes një postimi në Facebook ka thënë se Goran Radosavljeviq ishte njeriu që udhëhoqi sulmin ndaj familjes Jashari në vitin 1998.

Ai kritikon institucionet që nuk kanë nisur një hetim për të.

Postimi i plotë:

Gotan Radosavljeviç – Guri

Njeriu krimineli serb i luftes që udhëhoqi sulmin në masakren e Prekazit të silmit te Jashart 1998 dhe sulmin në Reqak bask me politikanin Nikola Shainoviqin,ndersa prokurorët e Hashim Thaqit (her pas herit ..lideri i UÇK) prokurorët e Kosoves’ kurr nuk e pan të arsyshme ta ngrisin një hetim dhe një flet arrest nderkomtar për kët kriminel të luftes me grad gjeneral Serb edhe pse jemi shtet qe 11 vite. !
Bartja e kufomave te civilve shqiptar në serbi kan shkuar permes këtij krimineli i cili edhe pas luftes bëri krime kunder shqiptarve ..
Kongresistët amerikanë gjatë takimit me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiqin në Munih, kanë kërkuar që Serbia, për shkak të vrasjes së vëllezërve Bytyçi në vitin 1999, ta arrestojë dhe ta ekstradojë Goran Radosavljeviq – Gurin, atëbotë ish – udhëheqës policor në Kosovë.!